Bazénové vysávače, pomocník na pohľadanie

Aj pri najlepšej starostlivosti o čistotu bazéna sa do vody dostane veľa nečistôt. Komu nevadí čas strávený starostlivosťou o bazén, kúpi si ručný vysávač za pár EUR. Avšak už niekoľko rokov na trhu existujú samostatné automatické bazénové vysávače, o ktoré sa nemusíte vôbec starať a vyčistia ako dno bazéna, tak aj steny. Kým ručné a poloautomatické vysávače pracujú tak, že sa napojí na filtračnú jednotku a vysávajú s vodou i nečistoty z dna a stien, automaty sú komplet vodnými vysávačmi s motorom, filtrom a zbernou nádobou. Tá sa potom veľmi jednoducho vyprázdňuje ako klasický vysávač. Kontaktujte VWD, s.r.o. a naši kvalifikovaný zamestnanci Vám poradia ktorý vysávač je pre Vás a Váš bazén najvhodnejší.

Ručné vysávače

Ručné bazénové vysávače patria k najjednoduchším a najrozšírenejším. Skladajú sa z teleskopickej tyče, vysávačovej hubice a plávajúcej hadice. Napájajú sa na sanie filtrácie cez skimmer, alebo trysku. Minimálny výkon filtrácie pre pohodlné vysávanie je cca 8 m3/hod. Samozrejme vysávať je možné aj so slabšou filtráciou, ale vysávanie také rýchle.

Poloautomatické vysávače

Na rozdiel od ručných vysávačov sa poloautomatické pohybujú po dne samostatne. V drvivej väčšine prípadov tento typ vysáva len dno, ale samozrejme existujú výnimky. Poloautomatické vysávače na čistenie bazéna tiež využívajú sanie filtrácie. Je dôležité zistiť aký výkon potrebuje vysávač pre svoj chod.

Nezávislé vysávače

Nezávislé bazénové vysávače stačí len vložiť do vody a zapnúť. Nezávislé bazénové vysávače sú schopné udržiavať váš bazén čistý aj keď odcestujete na dovolenku pričom pracujú nezávisle od bazénovej filtrácie. Tie najlepšie majú dokonca aj diaľkové ovládanie ktorím viete bazénový vysávač naviesť priamo na lokálnu nečistotu.

Comments are closed.