Bazény MLine

Hotový bazén z dizajnom. Elegancia sa stretla s účelnosťou.

Ľudia čoraz častejšie požadujú kvalitné interiérové a vonkajšie bazény. Často žiadajú o rovnú a minimalistickú líniu, dokonale vyvážené proporcie a štýlové farby a materiály. Okrem toho chcú naši zákazníci maximálnu funkčnosť pre bazén, ktorý pre nich bude oveľa viac ako len „veľká miska plná vody“.

rivierapool-mline

Zakázkové prefabrikované mozaiky

Bazénový dizajn dnes vyžaduje unikátne koncepty, ktoré dokážu čeliť každodennému použitiu. Potrebujú koncepcie používania, ktoré sa líšia v závislosti od toho, či chcete v pokoji plávať dlhé okruhy, radi by ste chceli aktívny fitness bazén alebo bazén, ktorý je zábavný pre celú rodinu. Koncept pre zábavu a funkciu so schodmi, ktoré slúžia nielen pre vstup do bazéna, ale aj na masážne posedenie a plytké vodné miesta, protiprúdové plávanie, masážne technológie alebo vzduchovými dízami. Balíček prostredia so špeciálnym osvetlením a zvukovým zariadením. Energeticky úsporná koncepcia od vysoko účinnej izolácie až po solárne kryty. A samozrejme aj bezpečnostná koncepcia, ktorá zohľadňuje všetky aspekty od bezpečných schodov po kryty pre deti.

Bazény typu MLine sú vytvorené z plášťa vyrobeného z niekoľkých vrstiev epoxyakrylátu vystuženého sklenenými vláknami. Na povrch mozaiky alebo kameňa sa nanesie epoxidová živica a nakoniec sa uloží na miesto.
Výsledok: homogénna štruktúra, ktorá už nie je oddeliteľná a poskytuje vynikajúcu elasticitu. To umožňuje pridať plochy mozaiky už v továrni a prepraviť hotový bazén na dlhé vzdialenosti nákladným automobilom. To je náš koncept dnešných prefabrikovaných bazénov: elegantný dizajn so všetkým, čo potrebuje bazén. Individuálne navrhnuté tak, ako chcete. Kompletne vyrobené v našej továrni vďaka najnovšej technológii. Všetky tieto prvky sa kombinujú v odvážnom, štýlovom vzhľade a prispôsobujú sa vašim potrebám a okolnostiam: to ponúka MLine.

rivierapool-mline-prevedenia

Možnosti systému

MLine ponúka množstvo spôsobov, ako vytvoriť individuálny dizajn bazéna, a zároveň využívať výhody prefabrikovaných zostáv. Vyberte si schodiská, rolety, tvar a veľkosť bazéna a samozrejme aj prepadové žľaby. Prispôsobte svoj bazén použitím mozaiky podľa vášho vkusu, vhodným osvetlením a technickému vybaveniu. Všetky tieto podrobnosti budú určené na základe plánovania na mieste. Váš bazén bude vyrobený a plne vybavený už v továrni. Váš bazén bude dodaný v jednom kuse a na použitie bude pripravený v priebehu niekoľkých dní.

Mozaiky

Mozaika alebo presnejšie sklenená mozaika je dnes jedným z najodolnejších a najkvalitnejších povrchov, ktoré sú k dispozícii pre dizajn bazénov. Jednotlivé sklenené dlaždičky vo vašom bazéne majú odlišný tón a farbu. Vďaka tomu, že farba svetla dopadá na povrch z rôznych uhlov vzniká nekonečný počet rôznych farebných efektov, ktoré môžete využiť pri navrhovaní svojho vysneného bazéna. Sklené mozaiky ponúkajú nekonečné možnosti kombinovania farieb.

rivierapool-mline-mozaiky

rivierapool-mline-konstrukcia

Konštrukcia

Základom štruktúry MLine je izolačné jadro s hrúbkou 60 mm, ktoré znižuje prenos tepla na minimum a je prispôsobené tak, aby vyhovovalo bazénu. Do tohto izolačného jadra sa potom nanáša niekoľko vrstiev epoxi-akrylátu vystuženého skleneným vláknom. Tento kompozitný materiál poskytuje vysokú chemickú odolnosť a extrémnu pevnosť v kombinácii s vysokou elasticitou. Rovnaká kombinácia materiálov sa používa aj na výrobu veterných turbín a jácht. Mozaika je následne lepená na tento povrch epoxidovým lepidlom a maltou. Výsledkom je homogénna materiálová štruktúra, ktorá už nie je oddeliteľná, ale je dostatočne flexibilná na to, aby sa mohla bezpečne prepraviť, osadiť a nepoškodili ju teplotné rozdiely. Vstavané komponenty sú inštalované tak, aby boli hladko včlenené do povrchu bazénu.

Systémy žľabov

Chcete, aby vaša terasa "plávala" nad vodnou hladinou? Potom sa rozhodnite pre skimmer bazén s vysokou hladinou vody. Alebo chcete, aby sa voda na terase správala ako zrkadlo? Plynulo tiekla? Potom sa rozhodnite pre bazén s prepadom so skrytým kanálom. Alebo chcete, aby vodný povrch sledoval kontúry vášho objektu a ponúkal výhľad do doliny? Potom je panoramatický kanál správnou voľbou.

A ak chcete, aby voda pretekala vašou záhradou, potom by mohol byť najlepšou voľbou prameň s bublajúcou vodou a tečením potoka do bazéna. Pre všetky tieto prípady a mnoho iných, má MLine správne riešenie. Skvelou správou je, že hotový systém prichádza v jednom kuse a v krátkom čase je inštalovaný.

Skimmerový žľab

rivierapool-mline-skimmer
Ak chcete, aby vaša terasa plávala nad hladinou vody, je skimmer správna voľba pre bazény s vysokým stupňom vody. Prepadové žľaby sa nachádzajú po okrajoch bazéna približne 5 cm od vrchu a hladina vody je asi o 6 cm nižšie. To vytvára vzhľad jemného tieňa, ktorý je ideálny na použitie nepriameho osvetlenia vodného povrchu.

Skrytý žľab

rivierapool-mline-kanalovy-zlab
Chcete, aby bol vodný povrch zabudovaný do terasy a pretekal do jeho okolia ako zrkadlo? Potom odporúčame bazén MLine s skrytým prepadovým žľabom, kde voda preteká cez horný okraj bazénu do prepadového kanálu. To umožňuje spustiť terasové dlaždice cez okraj bazéna na steny bazéna a pokračovať v pohľade pod vodnou hladinou.

Panoramatický žľab

rivierapool-mline-panoramaticky-zlab
Panoramatický kanál, nazývaný tiež „miznúci okraj“, umožňuje, aby sa váš vodný povrch v horizonte zmizol do nekonečna. Žiadny kanál, žiadne povrchy na zablokovanie vášho voľného pohľadu na okolitú krajinu. Na ostatných stranách steny bazéna sú zvyčajne skimmery s vysokou hladinou vody a stojace kamene visiace nad okrajom.

Prepadový žľab s mriežkou

rivierapool-mline-prepadovy-zlab
Bazény MLine je tiež možné osadiť prepadovým žľabom s mriežkou. Ide o nutnú voľbu pre bazény určené na komerčné využitie. Takto navrhnutý žľab zvládne extrémne vysoké výkyvy množstva vody a tiež poskytuje ľahkú a rýchlu údržbu vďaka možnosti jednoduchého odstránenia mriežky.