Bazény MLine

Hotový bazén z dizajnom. Elegancia sa stretla s účelnosťou.

Ľudia čoraz častejšie požadujú kvalitné interiérové a vonkajšie bazény. Často žiadajú o rovnú a minimalistickú líniu, dokonale vyvážené proporcie a štýlové farby a materiály. Okrem toho chcú naši zákazníci maximálnu funkčnosť pre bazén, ktorý pre nich bude oveľa viac ako len „veľká miska plná vody“.

rivierapool-mline

Zakázkové prefabrikované mozaiky

Bazénový dizajn dnes vyžaduje unikátne koncepty, ktoré dokážu čeliť každodennému použitiu. Potrebujú koncepcie používania, ktoré sa líšia v závislosti od toho, či chcete v pokoji plávať dlhé okruhy, radi by ste chceli aktívny fitness bazén alebo bazén, ktorý je zábavný pre celú rodinu. Koncept pre zábavu a funkciu so schodmi, ktoré slúžia nielen pre vstup do bazéna, ale aj na masážne posedenie a plytké vodné miesta, protiprúdové plávanie, masážne technológie alebo vzduchovými dízami. Balíček prostredia so špeciálnym osvetlením a zvukovým zariadením. Energeticky úsporná koncepcia od vysoko účinnej izolácie až po solárne kryty. A samozrejme aj bezpečnostná koncepcia, ktorá zohľadňuje všetky aspekty od bezpečných schodov po kryty pre deti.

Bazény typu MLine sú vytvorené z plášťa vyrobeného z niekoľkých vrstiev epoxyakrylátu vystuženého sklenenými vláknami. Na povrch mozaiky alebo kameňa sa nanesie epoxidová živica a nakoniec sa uloží na miesto.
Výsledok: homogénna štruktúra, ktorá už nie je oddeliteľná a poskytuje vynikajúcu elasticitu. To umožňuje pridať plochy mozaiky už v továrni a prepraviť hotový bazén na dlhé vzdialenosti nákladným automobilom. To je náš koncept dnešných prefabrikovaných bazénov: elegantný dizajn so všetkým, čo potrebuje bazén. Individuálne navrhnuté tak, ako chcete. Kompletne vyrobené v našej továrni vďaka najnovšej technológii. Všetky tieto prvky sa kombinujú v odvážnom, štýlovom vzhľade a prispôsobujú sa vašim potrebám a okolnostiam: to ponúka MLine.

rivierapool-mline-prevedenia

Možnosti systému

MLine ponúka množstvo spôsobov, ako vytvoriť individuálny dizajn bazéna, a zároveň využívať výhody prefabrikovaných zostáv. Vyberte si schodiská, rolety, tvar a veľkosť bazéna a samozrejme aj prepadové žľaby. Prispôsobte svoj bazén použitím mozaiky podľa vášho vkusu, vhodným osvetlením a technickému vybaveniu. Všetky tieto podrobnosti budú určené na základe plánovania na mieste. Váš bazén bude vyrobený a plne vybavený už v továrni. Váš bazén bude dodaný v jednom kuse a na použitie bude pripravený v priebehu niekoľkých dní.

Mozaiky

Mozaika alebo presnejšie sklenená mozaika je dnes jedným z najodolnejších a najkvalitnejších povrchov, ktoré sú k dispozícii pre dizajn bazénov. Jednotlivé sklenené dlaždičky vo vašom bazéne majú odlišný tón a farbu. Vďaka tomu, že farba svetla dopadá na povrch z rôznych uhlov vzniká nekonečný počet rôznych farebných efektov, ktoré môžete využiť pri navrhovaní svojho vysneného bazéna. Sklené mozaiky ponúkajú nekonečné možnosti kombinovania farieb.

rivierapool-mline-mozaiky

rivierapool-mline-konstrukcia

Konštrukcia

Základom štruktúry MLine je izolačné jadro s hrúbkou 60 mm, ktoré znižuje prenos tepla na minimum a je prispôsobené tak, aby vyhovovalo bazénu. Do tohto izolačného jadra sa potom nanáša niekoľko vrstiev epoxi-akrylátu vystuženého skleneným vláknom. Tento kompozitný materiál poskytuje vysokú chemickú odolnosť a extrémnu pevnosť v kombinácii s vysokou elasticitou. Rovnaká kombinácia materiálov sa používa aj na výrobu veterných turbín a jácht. Mozaika je následne lepená na tento povrch epoxidovým lepidlom a maltou. Výsledkom je homogénna materiálová štruktúra, ktorá už nie je oddeliteľná, ale je dostatočne flexibilná na to, aby sa mohla bezpečne prepraviť, osadiť a nepoškodili ju teplotné rozdiely. Vstavané komponenty sú inštalované tak, aby boli hladko včlenené do povrchu bazénu.

Funkcie

Zábradlia a madlá

rivierapool-mline-zabradlia
Zábradlia a madlá sú dokonalým komponentom na bezpečný prístup k rebríkom. Sú vyrobené výhradne z nehrdzavejúcej ocele, majú jednoduchý a elegantný dizajn.

Prúdové a masážne systémy

rivierapool-mline-masaz
Prietokové a masážne systémy vám umožnia využívať bazén na intenzívne cvičenie a relaxáciu. S našimi dvojitými protiprúdmi môžete plávať nepretržite v priamom smere bez otáčok. Ak hľadáte relax, masážne trysky pre váš chrbát, ramená a krk a nohy.

Tepelná a energetická efektivita

rivierapool-mline-uspora-energie
Vysoko kvalitná izolácia, efektívnej technológie, solárna energia a ďalšie efektívne, energeticky úsporné technológie, ako tepelné čerpadlá s tepelným zdrojom, pripojenie k vykurovacím systémom vášho domu robia naše bazény mimoriadne efektívne.

Prekrytie

rivierapool-mline-kryt
Kryt bazénu ponúka ochranu, čistotu a bezpečnosť. Zachováva vodu čistú, zabraňuje odparovaniu vody, zachováva teplo a zabraňuje rastu rias. Roštové kryty so slnečnými prvkami dokonca využívajú slnečnú energiu na ohrev bazénu bez ďalších nákladov a ekologicky. Roletový kryt môže byť stiahnutý a vytiahnutý stlačením tlačidla.

Podsvietenie

rivierapool-mline-podsvietenie
Dajte svoj bazén do správneho svetla s konceptom vlastného energeticky úsporného LED osvetlenia, ktorý zahŕňa aj oblasť okolo bazénu a vytvára správnu náladu v krytých bazénoch. Technológia môže byť ovládaná pomocou nášho DMX rozhrania alebo dokonca pomocou vášho telefónu.

Schody a rebríky

rivierapool-mline-schody
Rozhodnite sa, aké schody a rebríky chcete použiť na vstup do bazéna. Schody v rohu, ako napríklad model Ancona, šetria miesto a majú moderný vzhľad, zatiaľ čo zaoblené schody ponúkajú veľkorysé priestory na posedenie a ležanie vo vode.

Systémy žľabov

Chcete, aby vaša terasa "plávala" nad vodnou hladinou? Potom sa rozhodnite pre skimmer bazén s vysokou hladinou vody. Alebo chcete, aby sa voda na terase správala ako zrkadlo? Plynulo tiekla? Potom sa rozhodnite pre bazén s prepadom so skrytým kanálom. Alebo chcete, aby vodný povrch sledoval kontúry vášho objektu a ponúkal výhľad do doliny? Potom je panoramatický kanál správnou voľbou.

A ak chcete, aby voda pretekala vašou záhradou, potom by mohol byť najlepšou voľbou prameň s bublajúcou vodou a tečením potoka do bazéna. Pre všetky tieto prípady a mnoho iných, má MLine správne riešenie. Skvelou správou je, že hotový systém prichádza v jednom kuse a v krátkom čase je inštalovaný.

Skimmerový žľab

rivierapool-mline-skimmer
Ak chcete, aby vaša terasa plávala nad hladinou vody, je skimmer správna voľba pre bazény s vysokým stupňom vody. Prepadové žľaby sa nachádzajú po okrajoch bazéna približne 5 cm od vrchu a hladina vody je asi o 6 cm nižšie. To vytvára vzhľad jemného tieňa, ktorý je ideálny na použitie nepriameho osvetlenia vodného povrchu.

Skrytý žľab

rivierapool-mline-kanalovy-zlab
Chcete, aby bol vodný povrch zabudovaný do terasy a pretekal do jeho okolia ako zrkadlo? Potom odporúčame bazén MLine s skrytým prepadovým žľabom, kde voda preteká cez horný okraj bazénu do prepadového kanálu. To umožňuje spustiť terasové dlaždice cez okraj bazéna na steny bazéna a pokračovať v pohľade pod vodnou hladinou.

Panoramatický žľab

rivierapool-mline-panoramaticky-zlab
Panoramatický kanál, nazývaný tiež „miznúci okraj“, umožňuje, aby sa váš vodný povrch v horizonte zmizol do nekonečna. Žiadny kanál, žiadne povrchy na zablokovanie vášho voľného pohľadu na okolitú krajinu. Na ostatných stranách steny bazéna sú zvyčajne skimmery s vysokou hladinou vody a stojace kamene visiace nad okrajom.

Prepadový žľab s mriežkou

rivierapool-mline-prepadovy-zlab
Bazény MLine je tiež možné osadiť prepadovým žľabom s mriežkou. Ide o nutnú voľba pre bazény určené na komerčné využitie. Takto navrhnutý žľab zvládne extrémne vysoké výkyvy množstva vody a tiež poskytuje ľahkú a rýchlu údržbu vďaka možnosti jednoduchého odstránenia mriežky.