Krištálovo čistá voda v bazéne

Pravidelný servis bazéna

Konečne sme sa dočkali. Slniečko svieti, ortuť teplomera šplhá nahor a kúpacia sezňona sa môže začať. Či už ponorený až po bradu, alebo na nafukovačke, horúce letné dni je najlepšie prežiť vo vašom vlastnom bazéne. Na to ale treba mať krištáľovo čistú vodu v pých vašej záhrady.

alkorplan-1

Ako na čistú vodu v bazéne?

Mať krásny bazén na záhrade je jedna vec a kúpať sa v ňom denne v priezračnej vode je vec druhá. Udržať dokonalú vodu pritom nie je až taký veľký problém ako by sa mohlo zdať. Úplne stačí dodržiavať určité zásady ako napr. dezinfikovať vodu, predchádzať tvorbe rias, pravidelne merať a upravovať hodnoty pH, odstraňovať nečistoty a samozrejme sa starať o čistotu samotného bazénu. Zdá sa vám to zložité? Nemusíte sa ničoho báť, pretože vám to nezaberie ani štvrť hodiny týždenne.

Treba používať chémiu?

Aby bola voda vo vašom bazéne naozaj krištáľovo čistá, mal by váš bazén byť v prvom rade vybavený kvalitnou filtráciou s primeraným výkonom. Filtráciou sa to ale nekončí. Prinajmenšom rovnako dôležitý je aj správny výber kvalitných bazénových prípravkov. Tie by mali mať predpísané certifikáty a zdravotné i hygienické atesty. Tiež treba zvoliť také, ktoré na seba premyslene nadväzujú a tak vám zaručia krištáľovo čistú a zdravotne nezávadnú vodu počas celej sezóny. V prípade, že si na to napriek tomu netrúfate, kontaktujte VWD, s.r.o. a naši technici sa o váš bazén postarajú.

Comments are closed.