Posuvné prekrytia bazénov

Bazénové posuvné prekrytia

Ponúkame prekrytia bezénov od významného európskeho výrobcu prekrytí bazénov, terás ale aj rôznych iných atypických prekrytí. V našej ponuke je široký výber modelov posuvných prekrytí s moderným dizajnom a predovšetkým v špičkovej kvalite vyhotovenia. Ponúkané sú varianty prestrešenia od jednoduchých, nízkych modelov prekrytia až po prekrytia s možnosťou pochôdzneho vyhotovenia. Nami ponúkané prekrytia je možné ešte viac zdokonaliť rozsiahlou ponukou doplnkov, vybratím farby profilu podľa vašich predstáv, tak aby sa prekrytie stalo ozdobou vašej záhrady. VWD, s.r.o. poskytuje na posuvné prestrešenia terás, bazénov a výriviek nadštandardné záruky. V najvyššom prevedení poskytujeme záruku 10 rokov na polykarbonát a 3 roky na konštrukciu prestrešenia.

posuvne-prekrytie-ravena

Výhody prestrešenia bazénu

  • bazénové prekrytia chránia vodu v bazéne voči nečistotám zo vzduchu ako sú lístie a peľ,
    tiež pred dažďovou vodou, ktorá znehodnocuje vodu v bazéne a ušetríte tak aj na chemickom čistení, ktoré už nie je až také potrebné
  • ohrev vody v bazéne - teplota vody v bazéne je o príjemných niekoľko stupňov vyššia,
  • zakrytie bazéna umožňuje využiť bazén aj v prípade nepriaznivého počasia, ak dostanete chuť na priame slnko pri kúpaní, stačí prekrytie zasunúť za bazén
  • zníženie odparovania vody prestrešením
  • zaisťuje ochranu a bezpečnosť proti spadnutiu do vody (malé deti, domáce zvieratá)

Nízke posuvné prekrytia bazénov

Terra

Model posuvného prekrytia bazénov Terra ocenia predovšetkým tí, ktorí chcú takmer neviditeľné prekrytie bazéna a zároveň chcú všetky benefity ponúkajúce prekrytia bazénov. S prestrešením Terra je zaručená ochrana vody pred nečistotami, regulácia teploty vody a tiež ochrana pred nechceným pádom do bazéna. Unikátny jednokoľajnicový systém zaručuje bezbariérový prístup k bazénu z troch strán, je absolútne nenáročný na miesto a maximálne jednoduchý na údržbu. Zároveň spĺňa všetky nároky na bezpečnosť, odolnosť prestrešenia a vodiacich koľajníc sú u Terry štandardom, spolu s certifikáciou nosnosti snehu a odolnosti proti vetru. Prestrešenie Terra je dostupné aj v prevedení TERRA PRIME, kedy je takmer bezkoľajové, elektricky poháňané, so solárne nabíjanými batériami.

Viva

Prestrešenie Viva charakterizuje predovšetkým nízka konštrukcia a kombinácia koľajového a bezkoľajového posunu segmentov. Rovnako ako modely Oeanic a Riviera ponúka Viva elegantný moderný, nadčasový dizajn, v spojení s pevnou konštrukciou. Prestrešenie Terra je dostupné aj v prevedení VIVA PRIME, kedy je takmer bezkoľajové, elektricky poháňané, so solárne nabíjanými batériami.
Šírka zastrešenia: 3,00 - 6,00 m
Dĺžka zastrešenia: 4,20 - 14,90 m
Výška zastrešenia: 0,53 - 1,23 m
Počet segmentov: 2 - 7

Corona

Corona je najnižší ponúkaný model prestrešenia bazénu, ktorého hlavnými znakmi sú minimálne zaoblenia a zvislé steny. Vďaka tomu si môžete plávanie užívať s úplne zavretým zastrešením aj počas nepriazne počasia. Prestrešenie Corona dokonale splynie s vašou záhradou.
Šírka zastrešenia: 3,00 - 6,00 m
Dĺžka zastrešenia: 4,20 - 14,90 m
Výška zastrešenia: 0,43 - 1,14 m
Počet segmentov: 2 - 7

Elegant

Model Elegant dostal svoje meno vďaka jeho vzhľadu. Ide o minimalistické a predovšetkým elegantné posuvné prestrešenie bazénu. Vďaka jeho unikátnej konštrukcii nebude brániť výhľadu do záhrady alebo na krásy prírody. Aj pri uzavretom zastrešení nestratíte možnosť plávať v bazéne.
Šírka zastrešenia: 3,00 - 9,00 m
Dĺžka zastrešenia: 6,40 - 16,00 m
Výška zastrešenia: 0,85 - 1,70 m
Počet segmentov: 3 - 7

Imperia

Dômyselná konštrukcia prestrešenia Imperia umožňuje využívanie aj prekrytého bazénu. Na rozdiel od modelu Elegant, má Imperia zvislé bočné steny a na ne nadväzujúci oblúk. Sofistikovaný dizajn nízkeho prestrešenia Imperia dokonale zapadne do Vašej záhrady.
Šírka zastrešenia: 2,50 - 8,00 m
Dĺžka zastrešenia: 4,20 - 16,00 m
Výška zastrešenia: 0,60 - 1,80 m
Počet segmentov: 2 - 7

Riviera

Vďaka špeciálnym koliečkam je možné segmenty prestrešenia posúvať priamo po dlažbe, čo nie len ušetrí potrebný priestor, ale tiež zabezpečuje bezbariérový prístup k bazénu. Riešenie prestrešenia Riviera oceníte v prípade, že nechcete montážou zasahovať do okolia bazénu.
Šírka zastrešenia: 3,50 - 6,00 m
Dĺžka zastrešenia: 4,31 - 12,81 m
Výška zastrešenia: 0,70 - 1,20 m
Počet segmentov: 2 - 6

Oceanic - nízky

V prípade, že hľadáte prestrešenie bazénu s dokonalým výhľadom je model Oceanic v nízkom prevedení optimálnym riešením. Prestrešenie Oceanic je podobný ako model Riviera, avšak s pojazdovými dráhami. Konštrukcia je vyplnená priesvitným, kompaktným polikarbonátom.
Šírka zastrešenia: 4,00 - 8,00 m
Dĺžka zastrešenia: 4,31 - 17,00 m
Výška zastrešenia: 0,85 - 1,70 m
Počet segmentov: 2 - 8

Stredne vysoké posuvné prekrytia bazénov

Universe

Hlavným dizajnovým prvkom prestrešenia Universe je pravidelne zaoblený tvar jednotlivých profilov. Hodí predovšetkým do členitých záhrad osadených stromami a krami. Pri širších prevedeniach prestrešenia Universe umožňuje vyššia stredová výška umožní prezlečenie, či osušenie.
Šírka zastrešenia: 2,50 - 9,00 m
Dĺžka zastrešenia: 4,20 - 16,00 m
Výška zastrešenia: 0,80 - 2,45 m
Počet segmentov: 2 - 7

Tropea

Rozmernejšie prestrešenie bazénu Tropea umožňuje dokonalý výhľad do vašej záhrady. Priestor pod prestrešením umožňuje voľný pohyb po takmer celom prestrešenom priestore. Steny môžu byť vyrobené z kompaktného poly-karbonátu, ktorý vytvorí harmóniu s okolitou prírodou.
Šírka zastrešenia: 4,00 - 9,00 m
Dĺžka zastrešenia: 6,40 - 16,00 m
Výška zastrešenia: 1,50 - 2,45 m
Počet segmentov: 3 - 7

Vysoké posuvné prekrytia bazénov

Ravena

Model Ravena ponúka optimálny pomer medzi veľkosťou a praktickosťou vďaka unikátnej kombinácii zvislých stien v uhle približne 80° a vypuklých segmentov. Moderné prevedenie a mimoriadne pekný vzhľad prestrešenia Ravena ho predurčuje do všetkých domácností.
Šírka zastrešenia: 4,00 - 7,50 m
Dĺžka zastrešenia: 6,40 - 16,00 m
Výška zastrešenia: 2,20 - 3, 00 m
Počet segmentov: 3 - 7

Laguna

Mnohoúčelové prestrešenie Laguna s vysokými vertikálnymi stenami vytvára prestrešený priestor v ktorom sa môžete voľne pohybovať. Vďaka premyslenému tvaru je toto prestrešenie možné využiť nielen na prykrytie Vášho bazénu, ale tiež na vytvorenie prestrešenej „haly“.
Šírka zastrešenia: 4,00 - 9,00 m
Dĺžka zastrešenia: 6,40 - 16,00 m
Výška zastrešenia: 2,20 - 3,00 m
Počet segmentov: 3 - 7

Oceanic - vysoký

Špičkový model prestrešenia bazénov Oceanic, môže byť kompletne alebo čiastočne vyplnený kompaktným polykarbonátom. Vďaka jeho dokonalej priehľadnosti je číri ako sklo. V prípade, že hľadáte prestrešenie bazénu s dokonalým vzhľadom a výhľadom je model Oceanic optimálnym riešením.
Šírka zastrešenia: 4,00 - 8,00 m
Dĺžka zastrešenia: 4,31 - 17,00 m
Výška zastrešenia: 0,85 - 2,84 m
Počet segmentov: 2 - 8

Vision

Prestrešenie bazénu Vision je navrhnuté jednoducho a prehladne. Typické znaky prestrešenia Vision sú horný oblúk s minimálnym zakrivením a zvislé steny. Pevná konštrukcia hliníkových profilov a odolného polykarbonátu zaručuje bezpečnosť aj pri nepriazni počasia. Vision sa teší mimoriadnemu záujmu zákazníkov.
Šírka zastrešenia: 4,00 - 6,00 m
Dĺžka zastrešenia: 6,4 - 14,9 m
Výška zastrešenia: 2,29 - 2,78 m
Počet segmentov: 3 - 7

Venezia

Elegantný a vzdušný model prestrešenia Venezia je uprednostňovaný zákazníkmi pre svoj tvar a veľký ničím nerušený prestrešený priestor. Prestrešenie Venezia je svojím prevedením podobné nízkemu modelu Imperia, avšak jeho konštrukcia je neporovnatelne vyššia, čo umožňuje pohyb pod ním.
Šírka zastrešenia: 4,00 - 8,00 m
Dĺžka zastrešenia: 6,40 - 16,00 m
Výška zastrešenia: 2,35 - 3, 00 m
Počet segmentov: 3 - 7

Omega

Rozmery zostávajú a zároveň priestor sa zväčšuje. Revolučné prestrešenie Omega sa zdá oveľa menšie než v skutočnosti je. Výška prestrešenia rastie so zväčšujúcou sa šírkou iba minimálne. Vysoké prestrešenie bazénu Omega možno vďaka mimoriadne kvalitnému spracovaniu mimoriadne jednoducho otvárať a zatvárať.
Šírka zastrešenia: 4,00 - 9,74 m
Dĺžka zastrešenia: podľa požiadavky
Výška zastrešenia: 2,22 - 3,00 m
Počet segmentov: 2 - 10

Style

Elegantný model prestrešenia Style je navrhnutý pre pohodlné zakrytie terasy väčších rozmerov. Model Style využíva stojacu stenu v jeho blízkosti. Vďaka možnosi maximálneho otvorenia ponúka prekrytie Style mimoriadnu variabilitu využitia či už v letných alebo zimných mesiacoch.
Šírka zastrešenia: 5,00 - 8,50 m
Dĺžka zastrešenia: 6,40 - 16,00 m
Výška zastrešenia: 2,62 - 3,00 m
Počet segmentov: 3 - 7

Olympic

Mimoriadne elegantný model prestrešenia bazénu či terasy Olympic umožňuje vďaka svojej variabilite priam neuveriteľné množstvo prevedení otvárania. Polguľové okraje a rovné stredové časti umožňujú prekryť veľkú, dobre využiteľnú plochu. Či už prestrešením Olympic prekryjete bazén, alebo terasu, vždy budete mať dosť priestoru.
Šírka zastrešenia: 5,00 - 10,00 m
Dĺžka zastrešenia: 3,50 m a viac
Výška zastrešenia: 2,60 - 3, 00 m
Počet segmentov: 2 a viac

Sunhouse

Model Sunhouse vznikol zložením z dvoch polokopúl, dvoch rovných segmentov s bočnými posuvnými dverami a vrchnej časti s posuvnou strechou s odvetrávaním pre perfektnú ventiláciu. Sunhouse vám dopraje priestor pre relaxáciu, kde zabudnete na problémy všedných dní. Prekrytie Spa Sunhouse je dostupné aj v zväčšenom prevedení GRAND.
Šírka zastrešenia: 4,11 m, GRAND 5,00 m
Dĺžka zastrešenia: 6,16 m, GRAND 8,00 m
Výška zastrešenia: 2,30 m, GRAND 2,70 m
Šírka dverí: 2,47 m, GRAND 3,00 m

Orient

Vzdušná a ľahká konštrukcia prestrešenia Orient pozostáva z úzkych segmentov umožňuje široké otvorenie do voľného priestoru až po samotný vrchol kopuly. Posuvné prestrešenie Orient výborne poslúži ako záhradný altánok perfektne chránený pred poveternostnými vplyvmi.
Výška zastrešenia: 1,90 - 3,50 m
Priemer zastrešenia: 4,00 - 10,00 m, 4,25 - 10,25 m (vnútorný, vonkajší)

Orlando

Samostatne stojace kruhové prestrešenie bazéna, terasy a vírivej vane Orlando sa skladá z obvodových dielov a širokej dverovej časti. Vzniknutá kopula je uložená na kruhovej koľajnici. Prekrytie Orlando je dostupné v dvoch veľkostných prevedeniach.
Výška zastrešenia: malé 2,30 m, veľké 2,70 m
Priemer zastrešenia: malé 4,00 m, 4,11 m (vnútorný, vonkajší), veľké 4,89 m, 5,00 m (vnútorný, vonkajší)

Kombinované posuvné prekrytia bazénov

Combi

Model prestrešenia Combi je konštrukcia kombinovaná z 2 až 3 štandartných typov prestrešení. Prekrytie Combi je vhodným riešením aj ako posuvné prestrešenie bazénu atypických rozmerov. Najobľúbenejšou kombináciou je zlúčenie nízkych segmentov s jedným alebo dvomi vyššími.