Sauny

VWD, s.r.o. – Slovenský výrobca

Naša spoločnosť VWD, s.r.o., je prémiovým výrobcom sáun na Slovensku. Máme vytvorený vlastný systém kvality saunovej výroby na základe dlhoročných skúseností, množstva vyrobených a namontovaných wellness zariadení a neustáleho sledovania potrieb zákazníkov. Výroba sáun u nás začína prvotnou myšlienkou založenou na požiadavkách zákazníka a návrhom klientovi na mieru, pokračuje etapou zamerania, vizualizácie a projektovanie sauny a následne samotná výroba sauny na základe projektovej dokumentácie na mieru a montáž sauny u klienta. Našim cieľom je cesta neustáleho profesionálneho rastu na základe európskych štandardov a na základe novovznikajúcich požiadaviek zákazníkov na kvalitu, funkčnosť, dizajn, prevedenie detailov a využívanie najmodernejších technológií vo výrobe sáun. 

VWD, s.r.o. Logo biele

Suchá fínska sauna

Suchá fínska sauna

Suchá sauna a jej priaznivé zdravotné účinky na ľudský organizmus sú známe po stáročia. Saunovanie v suchej fínskej saune je ideálnym prostriedkom na dosiahnutie imunity a vzájomnej harmónie tela i duše. Všetky pozitívne zdravotné vplyvy saunovania sa dosahujú pravidelným saunovým kúpeľom aspoň jeden krát do týždňa v suchej fínskej saune. Prítomnosť suchej sauny v každom rodinnom dome alebo byte je bežný štandard pre moderných ľudí, pre ktorých je zdravie a hygiena celej rodiny na prvom mieste.
Suchá fínska sauna Viking

Infrasauna, Infrakabína

Infrasauna, Infrakabína

Infra saunovanie je moderným typom saunovania, ktoré sa šíri vďaka svojim pozitívnym vplyvom na zdravie človeka. Dnes je prakticky bežnou požiadavkou akéhokoľvek zákazníka a to s dôvodu, že pozitívne zdravotné účinky saunovania v infrasaune sú už všeobecne známe a dokázateľné. Podobne ako suchá sauna i infrakabína sa stáva bežným štandardom rodinných domov a bytov i vďaka menším rozmerom, keďže saunový proces v infrasaune sa realizuje po sediačky.
Infrasauna, Infrakabína Viking

Parné sauny

Parné sauny

Parné sauny Viking sú zacielené na potešenie z ich použitia. Pary je vytváraná v tých najkvalitnejších vyvíjačoch od renomovaných výrobcov, ktoré zabezpečujú dokonale presné množstvo a intenzitu pary počas celého priebehu saunovania. Nezabúdame ani na nadmieru dôležitý cyklus výmeny vzduchu, prípadne pridávanie vonných esencií, ktoré výrazne pomáhajú prečistiť horné aj dolné dýchacie cesty a umocniť zážitok z parnej sauny. Samozrejme, že ponuka parných sáun Viking zahŕňa množsto rôznych druhov saunových sedení a ležadiel či už s vyhrievaním alebo bez neho. Každá parná sauna Viking je jedinečná a preto je veľmi dôležité starostlivo si vybrať ten správny vnútorný povrch vzhľadom na pocity, ktoré v nej chcete dlhodobo prežívať.

BIO sauna

BIO sauna

BIO sauna je ďalším veľmi obľúbeným saunovým procesom. Spája v sebe ľahkú kombináciu suchej fínskej sauny a parnej sauny. BIO sauna sa stáva najviac vyhľadávaným spôsobom relaxácie vo verejných i privátnych wellnessoch pre jeho prívetivosť pre rôzne vekové kategórie, kde pri miernej záťaži saunujúci dosahujú veľmi dobré relaxačné a regeneračné výsledky.
BIO sauna

kelo sauna

Kelo sauna

Kelo sauna je špeciálny druh suchej fínskej sauny, kde vnútorné obloženie tvorí kelo drevo, čo je suchá borovica z oblasti Laponska. Kelo drevo má vysokú hustotu dreva a je odolné voči vonkajším vplyvom a plesniam. Zdravotné účinky a kontraindikácie sú rovnaké ako pri suchej fínskej saune a pre funkčnosť je použitá rovnaká technológia. Kelo sauna je výnimočná svojim dizajnom a hlavne cenou pretože Kelo drevo je veľmi vzácne.  Väčšinou sa Kelo sauny uplatňujú ako verejné sauny pre svoju nezameniteľnú a typickú architektúru a povrch dreva.


Kombinované sauny, BIO sauna a infrasauna

Kombinované sauny, BIO sauna a infrasauna 

Kombinované sauny je možné vyhotoviť podľa akýchkoľvek predstáv klienta s ohľadom na spojenie jednotlivých technológii v jednej saunovej kabíne. Vždy je možné používať iba jeden druh saunovania i keď kabína obsahuje technológiu pre suchú fínsku saunu, BIO saunu a infrasaunu.  Je potrebné dodržať pravidlo jedného saunového procesu z hľadiska zdravotného zaťaženia organizmu človeka. Väčšinou sa jedná o drevenú kabínu typu suchej sauny alebo BIO sauny, doplnenú infražiaričmi. Kombinované sauny majú výhodu viacerých saunových procesov v rámci jednej kabíny, čo má vplyv i na cenu a priestor umiestnenia sauny v rodinnom dome či byte.


Alpha Industries logo

Sauny Alpha Wellness Sensations

Alpha Wellness Sensations je medzinárodný líder vo wellness priemysle. Po celé desaťročia dodáva široký sortiment tradičných suchých sáun, parných sáun, infrakabín a vysoko kvalitných solárií. Skúsený tím konštruktérov a technikov ručí za to, že každý štandardný alebo na zákazku vyrobený výrobok dokonale spĺňa všetky technické a konštrukčné požiadavky. Sídlo Alpha Wellness Sensations je belgické mesto Hasselt.
Viac o saunách Alpha