Technológie a atrakcie

Bezstarostnosť a zábava v bazéne sú trendy dnešnej doby. Nech je Vaša predstava akákoľvek, radi Vám pomôžeme s jej realizáciou. Plná automatizácia merania a regulácie, s využitím najrôznejších energetických zdrojov a široký výber doplnkov pre bazén Vás určite milo prekvapí. Nie je dôvod aby ste nemali to po čom túžite.

Bezénové technológie chrliče

Riadenie bazéna

Riadenie

Úroveň merania a regulácie vždy odzrkadľuje požiadavky investora. Nami inštalované technológie môžu obsahovať klasické inštalácie s použitím autonómnych zariadení s vlastným riadením na základe času alebo merania. Pokročilejšie systémy umožňujú dohľad nad celým meraním a reguláciou až po riadenie atrakcií aj cez vzdialený prístup. Inteligencia riadenia je bez problémov kompatibilná so štandardnými inteligentnými systémami domov.

Filtrovanie

Dimenzácia filtračných a recirkulačných systémov bazéna je vždy výkonovo prispôsobovaná tvaru, rozmeru a využitiu bazéna. Samotné filtračné jednotky vždy zodpovedajú požiadavkám a určeniu. Od jednoduchých filtrácií, cez delené filtre, vysokovrstvé profesionálne filtrácie až po využitie mikrofiltračného systému s použitím filtračného skla Vám vieme ponúknuť všetko čo môžete potrebovať. Samozrejmosťou je v prípade požiadavky automatizácia prania filtrácie s automatickým dopúšťaním vody.

Bezénové technológie filtrácia

Bazénové technológie chlór

Dezinfekcia

dezinfekcia bazéna je asi najširšia téma na diskusiu. Inštalujeme a prevádzkujeme dávkovače tekutého chlóru s Rx meraním a FCL meraním. Medzi veľmi obľúbené s overené patria soľné úpravy vody s časovým riadením, prípadne s Rx meraním a FCL meraním. Veľmi dobré skúsenosti máme taktiež s dávkovaním tekutého ozónu a automatizáciou jeho dávkovania. V našej ponuke sa samozrejme nachádzajú aj dávkovacie stanice na OXI chémiu, či už s časovým dávkovaním alebo priamym meraním. Medzi doplnkové zariadenia patria samozrejme UVC sterilizátory, dávkovače flokulantu a algicidu. Pri verejných prevádzkach a detských verejných bazénoch si nájde svoje uplatnenie aj dezinfekcia plynným ozónom. 

Ohrev

V závislosti od lokálnych zdrojov vieme využiť v podstate akúkoľvek energiu a použiť ju na ohrev vody v bazéne. Vieme spotrebovať teplo zo solárnych kolektorov, plynového kúrenia, prípadne zo zásobníka TUV a prostredníctvom tepelného výmenníka odovzdať teplo do bazéna. Nezávislé bazénové tepelné čerpadlá sú samozrejmosťou, ako aj použitie titánu pre odolnosť voči slanej vode. Tepelné čerpadlá inštalujeme v prevedení do 0 stupňov pre sezónnu prevádzku, prípadne pre maximálne predĺženie sezóny alebo vnútorné bazény inštalujeme tepelné čerpadlá do -15 stupňov. Pre menšie realizácie, prípadne odber energie z fotovoltických elektrární môžeme inštalovať priamy elektrický ohrev.

Ohrev vody

Bezénové technológie osvetlenie

Osvetlenie

Bazény je možné nasvecovať priamo alebo nepriamo. Na priame osvetlenie používame klasické halogénové reflektory, ale v dnešnej dobe sa štandardom stávajú LED GRB reflektory. Nami inštalované LED RGB reflektory patria do vyššej kategórie a farebná synchronizácia je riešená nezávislou elektronikou zabezpečujúcou bezproblémovú funkčnosť. Nepriame osvetlenie je možné riešiť LED pásmi, ale vždy radšej uprednostňujeme optické vlákno s celoobvodovým vyžarovaním. Zabudovanie nepriameho osvetlenia je nutné vhodne zakomponovať.

Protiprúdy

Výrazne rozširujú využiteľnosť bazéna. K dispozícii máme od štandardných protiprúdov pre domácnosť, cez výkonné športové protiprúdy, až po výkonné protiprúdové zostavy určené na tréning

Bezénové technológie protiprúd

Bezénové technológie chrliče

Chrliče

Chrliče sú nielen estetickým, ale aj funkčným doplnkom bazéna. Veľké množstvo tvarov a výkonov zaručuje že určite nájdeme vhodné zariadenie aj pre vás. Jedná sa o účinné masážne zariadenia na hornú časť chrbta a v závislosti od výkonu si môžete vyberať požadovanú intenzitu masáže. Samostatnú kategóriu tvoria fontány a vodopády.

Hydromasáže

Pri vhodnom zabudovaní zaručujú intenzívnu masáž chrbta za použitia tlakovej vody s prisávaním vzduchu. Podľa požiadaviek je možné tvoriť najrôznejšie zostavy, prípadne k bazénu zabudovať priamo vírivku.

Bezénové technológie masáž

Vzduchové masáže

Vzduchové masáže

Do kategórie vzduchových masáží spadajú vzduchové sedáky, ležadlá a dnové gejzíry. Samozrejmosťou je možnosť predohrevu vzduchu

Iné atrakcie a technológie

Samozrejme v prípade požiadavky vieme riešiť aj iné atrakcie a technológie vymykajúce sa štandardu. V prípade požiadavky radi pomôžeme