Keď plastový znamená prémiový. Tieto luxusné plastové bazény vás nadchnú 

Keď v súčasnosti niekto povie, že nejaký výrobok pôsobí ako „plastový“, zväčša myslí na jeho nízku kvalitu pochádzajúcu z lacných plastových materiálov. Na druhej strane sú plasty neoddeliteľnou súčasťou nášho života a v niektorých oblastiach by sme sa bez nich nezaobišli. 

Vedeli ste však, že existujú aj plasty, ktoré sa svojimi kvalitami radia medzi to najlepšie, čo sa dá kúpiť a majú prívlastok „prémiový“? Rozhodne to platí o bazénovom segmente, kde sa v poslednej dobe dejú veľké veci. 

Plasty, ktoré sú kvalitou v prvej lige

Po dlhých rokoch sa do našej ponuky vrátili bazény vyrábané z plastu. Za týmto rozhodnutím stojí príchod materiálov novej generácie od firmy RÖCHLING. 

Ich chemická a mechanická odolnosť posúva tieto materiály na úplne inú úroveň oproti bežne dostupným polypropylénovým (PP) bazénom. Plastové bazény sú zaujímavé nielen materiálovým zložením korpusu, ale aj jeho konštrukčným riešením. Ako najvhodnejšia voľba sa v tejto oblasti ukázalo využitie materiálov s minimálnou hrúbkou 8 mm (hoci je dostupný aj variant s 12 mm hrúbkou steny, ktorý sa primárne používa pre riešenia s napnutou hladinou, „tzv. prelivové bazény“).  

Kombináciou vhodnej hrúbky a špičkového materiálu je možné dosahovať rovinatosť, aká pri bazénoch doteraz nebola možná. O maximálnu tvarovú stabilitu a pevnosť bazéna sa starajú vonkajšie výstuhy s hrúbkou až 50 mm, s čím sa pri žiadnom podobnom produkte nestretnete. 

Dizajn? Čistá krása 

Dizajn je absolútne čistý, jednoduchý a moderný. Nádherné pravouhlé tvary zapadnú do každej modernej záhrady, ale bez problémov sa ľahko kombinujú aj s klasickými materiálmi. V kombinácii s bielou a bledosivou farbou bazény nádherne vyniknú a budú ozdobou vašej záhrady. 

Pri použití bielej farby má voda v bazéne blankytnú (svetlomodrú) farbu. Ak použijeme ako základnú farbu bazéna bledosivú, voda získa extrémne moderný oceľovomodrý nádych. 

Flexibilita na vysokej úrovni 

Široký výber schodísk a odpočinkových zón umožňuje prispôsobiť bazén presne podľa vašich predstáv. Dizajnovou špecialitou sú konzolové schodiská a lavice, ktoré sú ako police vsunuté do stien bazéna. Garantujeme vám, že na takto jedinečnom riešení pôjdete oči nechať. Línie schodiska sa pre zvýšenie estetickosti spravidla zvýraznia farebne odlíšenou líniou (nie je to však podmienkou a závisí to na preferenciách klienta). 

Ak túžite po bazéne s napnutou hladinou alebo infinity hranou, toto materiálové prevedenie je konštrukčne aj investične najjednoduchšie. V princípe stačí len pripraviť vodorovnú základovú platňu – o ostatné sa už postará konštrukcia telesa, ktorá je vyrábaná s maximálnou presnosťou. V porovnaní s klasickými postupmi je toto riešenie nepomerne menej pracné a náročnosť na stavebnú časť je tak veľmi nízka. 

Podľa vašich predstáv. Úplne!

Rozmer bazéna vieme prispôsobiť vašim požiadavkám na centimeter presne. Pre tento materiál a prepraviteľnosť bazéna samozrejme existujú nejaké obmedzenia, ale bežne požadované rozmery nie sú absolútne žiadnym problémom. 

Bazén je možné osadiť ľubovoľným príslušenstvom od osvetlenia, cez protiprúd až po najrôznejšie masážne systémy. Použitie so soľnou úpravou je taktiež bezproblémové. Naše bazény si nájdu svoje uplatnenie v domácnostiach, ktoré túžia po kvalitnom bazéne s dobrými vlastnosťami a minimálnou údržbou, ale rovnako dobre sa uplatnia aj v menších komerčných prevádzkach. 

Pomôžeme vám splniť si sen 

Zaujalo vás takéto riešenie? Ozvite sa nám a nechajte si pripraviť nezáväznú cenovú ponuku. Ak ste pripravení zainvestovať do skutočne prémiového bazéna, ktorý vám bude robiť radosť počas dlhých rokov, práve ste našli partnera, ktorý vám tento sen splní. Naše kontaktné údaje nájdete tu.


Článok pre Vás napísala

Pravidelne pre Vás píšeme články zo sveta wellnessu, v ktorých Vám radíme ako si vybrať správny bazén a vhodné príslušenstvo pre dokonalý relax na Vašom dvore.


Blog

Napísali sme pre Vás aj tieto články

Aké typy bazénov existujú? A aký bazén si vybrať? Nechajte si poradiť od nás
Aké typy bazénov existujú?

Čítať viac
Kedy je najlepší čas začať s projektom bazéna? Teraz!
k už dlhodobo uvažujete nad stavbou bazéna, iste poznáte váhanie, ktoré vás sprevádza naprieč jednotlivými mesiacmi:

Čítať viac
Komplexný domáci wellness  
Komplexný domáci wellness   Aj vy ste už niekedy premýšľali o mieste, kde si môžete dopriať skutočný relax bez toho, aby ste sa oň museli .

Čítať viac