Krásny vonkajší bazén s prelivom, murovaný so skimmerom z 3D fólie SAND ALKORPLAN2000 touch podľa projektovej dokumentácie, piesková farba fólie, bledozelená voda

Kedy je najlepší čas začať s projektom bazéna? Teraz!

Ak už dlhodobo uvažujete nad stavbou bazéna, iste poznáte váhanie, ktoré vás sprevádza naprieč jednotlivými mesiacmi: „Teraz nie, chystáme sa na dovolenku!“, „Ide jeseň, všade bude blato!“, „Teraz treba šetriť!“

A tak ide mesiac za mesiacom a váš sen vám stále uniká. Ak však chcete vedieť, kedy je najvhodnejší čas na objednávku a prípravu stavby bazéna, naša odpoveď je jasná: využite prvé tri mesiace roka, teda január až marec. 

Prečo začať práve začiatkom roka? 

Prípravy na váš nový vysnívaný bazén je najlepšie uskutočniť od januára do marca. Samozrejme, každý termín poskytuje isté výhody, no tomuto časovému obdobiu nahráva viacero faktorov. Mnohí výrobcovia bazénových komponentov napríklad držia ešte na začiatku roka ceny z predošlého roka. Samozrejme, neplatí to pre všetky typy produktov, ale veľakrát na tom viete skutočne ušetriť. 

Rovnako ani stavbári ešte nie sú úplne vybookovaní a ak sa začne výstavba riešiť v tomto čase, tak sa do konca jari dá všetko krásne zvládnuť. Vy si potom už môžete iba naplno užívať celú kúpaciu sezónu. Čo sa týka prestrešení, pre ich dodanie si v tomto období vieme dohodnúť termín a nemusíme tak čakať na termíny vo vyťaženej výrobe. 

Aj počasie má na stavbu bazéna svoj názor 

Keďže stavba bazéna sa spravidla vykonáva v exteriéri, je potrebné brať do úvahy aj vrtochy prírody, najmä tie teplotné a poveternostné. Treba preto počítať s tým, že v apríli môže aj spŕchnuť, ale zdržanie spôsobené počasím málokedy presiahne jeden týždeň. 

Hlavný nápor dopytov v tomto segmente začína s prvým oteplením a objednávky, ktoré sú uskutočnené v tomto období, sa spravidla dokončujú začiatkom leta. Tí ďalší preberajú svoje bazény počas letných mesiacov. Iste sa však zhodneme, že je príjemnejšie mať bazén pripravený už začiatkom leta. 

Dlhší čas na prípravu = prepracovanejšie a lacnejšie riešenia 

Nemenej dôležitou otázkou je aj samotná príprava pre všetky práce a projektové dokumenty. Pri objednávke v prvých dvoch mesiacoch roka stihne realizátor s dostatočnou časovou rezervou pripraviť všetky projekty. Spracovanie individuálneho projektu bežne trvá približne tri týždne. Samozrejme, čím viac sa toho nahrnie, tým viac sa takáto príprava môže predlžovať. Myslite preto dopredu a postavte sa hneď na začiatok radu. 

…aby ste v lete nemali starosti, ale iba radosti  

Uvedenie bazéna do prevádzky je ideálne od začiatku marca do konca apríla. V tomto období to ešte technici stíhajú a zimná voda sa ešte nezvykne kaziť. Objednávku termínu spustenia bazéna však odporúčame so servisom riešiť najneskôr vo februári alebo na začiatku marca, aby sme pre vás mali rezervované dostatočné kapacity. 

Po napustení bazéna a nahriatí vody je kúpanie možné ihneď. Treba ale myslieť aj na to, že v bazéne sa nedá plávať hneď po nadávkovaní šokovej dávky dezinfekcie, keď obsah dezinfekčného prostriedku prekračuje povolené množstvo. Po dvoch až troch dňoch po oživení bazéna však už spravidla neplatí žiadne obmedzenie. Jednoduchým testerom overíte parametre vody a bazén môžete s radosťou používať.

Momentálne ešte máme pre sezónu 2023 dostatok voľných termínov, ale kapacity sa nám už začínajú plniť. Ak teda uvažujete nad stavbou prémiového bazéna, ozvite sa nám. Je najvyšší čas. 


Článok pre Vás napísala

Pravidelne pre Vás píšeme články zo sveta wellnessu, v ktorých Vám radíme ako si vybrať správny bazén a vhodné príslušenstvo pre dokonalý relax na Vašom dvore.


Blog

Napísali sme pre Vás aj tieto články

Aké typy bazénov existujú? A aký bazén si vybrať? Nechajte si poradiť od nás
Aké typy bazénov existujú?

Čítať viac
Kedy je najlepší čas začať s projektom bazéna? Teraz!
k už dlhodobo uvažujete nad stavbou bazéna, iste poznáte váhanie, ktoré vás sprevádza naprieč jednotlivými mesiacmi:

Čítať viac
Komplexný domáci wellness  
Komplexný domáci wellness   Aj vy ste už niekedy premýšľali o mieste, kde si môžete dopriať skutočný relax bez toho, aby ste sa oň museli .

Čítať viac