Nekupujete len bazén, ale aj jeho servis. Ako si vybrať správne?

S bazénom to funguje v podstate rovnako ako s autom: medzi najdôležitejšie kritériá pri jeho kúpe patrí spoľahlivosť. „Ako dlho bude fungovať bez nutnosti opráv?“ „Koľko energie ma bude stáť udržať ho v dobrom stave?“ „A čo ak sa na ňom niečo pokazí?“ „Vie ho niekto opraviť?“ „Bude to časovo a finančne náročné?“ 

Takéto otázky sa budúci majitelia bazéna zväčša pýtajú až príliš neskoro. Preto sa nad nimi zamýšľame namiesto nich my (a nielen my, ale všetci féroví dodávatelia bazénov). Na čo všetko si treba dať pozor, ak uvažujete o kúpe bazéna a chcete mať k nemu zabezpečený aj servis? Radi vám to prezradíme. 

Čo teda vlastne znamená „kvalitný servis“?

Definícia kvalitného servisu sa líši od spoločnosti k spoločnosti. Pre niektorých predajcov sa servis končí už pri otázke toho, či v procese montáže niekde neurobili chybu. Ak nie, celý zvyšný pravidelný servis ide na vaše tričko.

Potom je tu druhá skupina (a k tej patríme aj my), ktorá servis vníma ako dlhodobý vzťah medzi predávajúcim a kupujúcim a snaží sa kupujúcemu pomôcť nielen pri získaní bazéna, ale aj počas jeho využívania. 

Poradenstvo ohľadom bazénovej chémie, bezpečnosti či zazimovania bazéna je z nášho pohľadu rovnako dôležité ako samotný bazén. Máme bohaté skúsenosti s tým, že klienti takýto prístup oceňujú a pravidelne sa k nám vracajú. A dobré meno sa šíri z domu, takže nemálu časť klientely získavame aj vďaka odporúčaniam od spokojných majiteľov bazénov. 

Ako sa na bazénový servis pozeráme my 

Čo sa týka nás, pri niektorých produktoch riešime servis prostredníctvom autorizovaného externého dodávateľa, pri iných poskytujeme servis priamo my a naši technici. Profesionálny servis poskytujeme už 20 rokov a patrí k našim štandardným službám; dokonca si dovolíme povedať, že je u nás na rovnakom stupni dôležitosti ako samotný výber bazéna a jeho realizácia. 

Servis realizujú naši technici, ktorí majú roky skúseností, za sebou stabilnú firmu a táto práca je navyše ich každodennou činnosťou. Niet preto divu, že s každou ďalšou realizáciou sa naučia čosi nové, vďaka čomu patria v tomto odvetví medzi najskúsenejších na Slovensku.


Primárne servisujeme bazény, ktoré sme aj realizovali. Dôvod je jednoduchý: na zachraňovanie rôznych amatérskych realizácií (ktorých je, žiaľ, veľké množstvo) jednoducho nemáme kapacitu. Vybrať si za realizátora niekoho, kto servisné služby neposkytuje, je ako kúpiť auto, ktoré nie je možné odviezť do servisu. 
Niekedy sa stávajú aj nešťastné situácie, keď klient dostane od realizátora klamnú informáciu a po realizácii sa na neho firma vykašle. Keď máme kapacity, snažíme sa v takých prípadoch pomôcť, ale všetko záleží od momentálnej vyťaženosti. Prvoradé je pre nás byť vždy k dispozícii pre našich klientov.  
Ako to vyzerá v praxi? 
V prípade akéhokoľvek technického problému, alebo ak klienti potrebujú radu, môžu sa kedykoľvek obrátiť na náš servis, kde im naši kolegovia poradia alebo pošlú technika, aby prípadný problém odstránil. Vždy je lepšie ozvať sa hneď, keď sa klientovi niečo nezdá, ako riešenie odkladať a spôsobiť si tak (niekedy aj značnú) škodu. 

Príklad č. 1: 

Klient zistí, že v bazéne nemá dostatok dezinfekcie a nevie zistiť, prečo je to tak. V tom prípade sa nám ozve a náš servisný špecialista si s ním na diaľku prejde potenciálne zdroje problému. Ak sa na chybu nepríde, dostane klient radu, ako udržať vodu v kondícii do doby, kým na miesto dostaneme nášho technika a my v čo najkratšom čase posielame výjazd. 

Ak klient nezavolá a povie si: „Vyriešim to zajtra!“, na druhý deň už môže byť bazén zariasený a voda znehodnotená, čo vo finále znamená, že namiesto jednoduchého servisného zásahu sa musí bazén vypúšťať, čistiť, znova chemizovať a uviesť do prevádzky, čo je z finančného hľadiska úplne iná káva. Starostlivosť o vodu je totiž zodpovednosťou klienta a na vodu sa záruka, samozrejme, nevzťahuje. 

Príklad č. 2: 

Klient, zistí, že v okolí bazéna je miesto, kde kvapká voda. V takom prípade nám okamžite volá, aby sme netesnosti mohli začať riešiť okamžite. Jednak za tým môže byť potenciálne riziko, že napríklad pri vstupe do šachty niekto mechanicky poškodil potrubie a drobná prasklina sa môže zmeniť na problém, ktorý spôsobí vytopenie šachty a znehodnotenie technológie. Toto sa, vďakabohu, prakticky nestáva, ale pri zanedbaní situácie môžu byť dôsledky v najhoršom prípade aj takéto. 

Druhá možnosť je, že v technologickom priestore je neustále neprimeraná vlhkosť a časom sa poškodia niektoré časti zariadenia bazéna (motory, dávkovače, rozvádzač a pod.). 

Bazén je preto potrebné v pravidelných intervaloch kontrolovať a prípadné kvapkanie a podobné problémy treba bezodkladne riešiť, v opačnom prípade sa situácia môže vyhodnotiť ako dôsledok nesprávneho prevádzkovania, na čo sa záruka rovnako nevzťahuje. 

Základom je kvalitný materiál 

Ak máte kvalitný produkt, môžete sa zaň bez obáv zaručiť – a to, čo používame my, patrí k špičke bazénového sortimentu. Preto hrdo poskytujeme na vybrané produkty (delené filtračné nádoby, výmenníky, tesnosť bazénových izolácií a podobne) predĺženú záruku až do 10 rokov. Nesnažíme sa iba niečo predať a potom utiecť; na trhu sme už tak dlho, že za nás viac než slová hovoria naše realizácie. 

Už v začiatkoch podnikania sme sa rozhodli, že namiesto ceny sa budeme sústrediť na kvalitu. Po všetkých tých rokoch môžeme povedať, že sme to neoľutovali ani my, ani naši klienti. Prezrite si napríklad naše realizácie u klientov ako hotel Orava či rezort Jazierce. 

https://hotelorava.sk/wellness-3/

https://jazierce.sk/aktivity/

Neviete sa rozhodnúť? Ozvite sa nám

Hľadáte niekoho, kto vám bazén nielen postaví, ale postará sa aj o to, aby vám dlhé roky slúžil? Ozvite sa nám a nechajte si pripraviť nezáväznú cenovú ponuku, alebo si dohodnime osobnú konzultáciu. Ak ste pripravení investovať do skutočne prémiového bazéna, ktorý vám bude robiť radosť počas dlhých rokov, našli ste partnera, ktorý vám tento sen splní. Naše kontaktné údaje nájdete tu.


Článok pre Vás napísala

Pravidelne pre Vás píšeme články zo sveta wellnessu, v ktorých Vám radíme ako si vybrať správny bazén a vhodné príslušenstvo pre dokonalý relax na Vašom dvore.


Blog

Napísali sme pre Vás aj tieto články

Aké typy bazénov existujú? A aký bazén si vybrať? Nechajte si poradiť od nás
Aké typy bazénov existujú?

Čítať viac
Kedy je najlepší čas začať s projektom bazéna? Teraz!
k už dlhodobo uvažujete nad stavbou bazéna, iste poznáte váhanie, ktoré vás sprevádza naprieč jednotlivými mesiacmi:

Čítať viac
Komplexný domáci wellness  
Komplexný domáci wellness   Aj vy ste už niekedy premýšľali o mieste, kde si môžete dopriať skutočný relax bez toho, aby ste sa oň museli .

Čítať viac