Prelivové bazény – infinity hrana

Objavte skutočnú exkluzivitu dizajnu a estetiku funkčného prelivového bazéna s infinity hranou. Navrhnúť bazén tak, aby bol maximálne funkčný a vyzeral pritom inak ako bežný bazén nemusí byť úplne jednoduché. Najskôr sa zameriavame na materiál, kde vieme vytvárať úžasné.

Čítať viac Zobraziť všetky modely
 • Vyberáme pre Vás len overené produkty

 • Ponúkame komplexný servis a poradenstvo

 • Pýšime sa viac ako 20 ročnými skúsenosťami

 • Vyriešime za Vás všetko bez zbytočných starostií

Prelivové bazény - infinity hrana

Objavte skutočnú exkluzivitu dizajnu a estetiku funkčného prelivového bazéna s infinity hranou. Navrhnúť bazén tak, aby bol maximálne funkčný a vyzeral pritom inak ako bežný bazén nemusí byť úplne jednoduché. Najskôr sa zameriavame na materiál, kde vieme vytvárať úžasné a perfektne ladiace materiálové skladby kontrastujúce s okolím. Druhým hľadiskom je konštrukčné riešenie bazéna, čím veľmi často vytvoríme dielo s akým sa bežne pri bazénoch nestretnete.

Bazén s napnutou hladinou (prelivový) bežne poznáte ako bazén, ktorý má vodu až na úroveň okolitých plôch a lemuje ho prelivová mriežka, cez ktorú prepadáva hladina vody. Pri plaveckých bazénoch je toto najbežnejšie riešenie, keďže minimalizuje spotrebu vody, tak ako iné systémy prelivov zabezpečuje čo najdokonalejšiu cirkuláciu vody. Tiež výrazne zamedzuje odrazu vlnenia hladiny pri športovom plávaní.

Existuje množstvo alternatív a možností riešenia prelivu bazéna tak, aby spĺňal estetické požiadavky aj toho najnáročnejšieho plavca:

 1. Bazén s prelivom z iného materiálu: častým materiálom je kameň alebo keramika, ktoré tvoria zaplavenú hranu bazéna a voda prepadáva cez sériu štrbín, ktoré sú za prelivovou hranou. Iný koncept ponúka využitie týchto materiálov ako náhradu mriežky. Tu je vhodné ak nadväzujú na materiál okolitých plôch. Pri vhodnom konštrukčnom riešení je takto riešený preliv maximálne funkčný a čistota dizajnu je na najvyššej možnej úrovni. Pri kúpaní treba počítať s mierne vyššou spotrebou vody, keďže nahradenie mriežky štrbinami je síce efektné, ale mriežka má jednoducho podstatne vyššiu schopnosť zachytenia vlny.
 2. Bazén so skrytím prelivovým žľabom: v tomto prípade je žľab ukrytý pod lemovacou dlažbou, voda je tak znížená len o hrúbku materiálu dlažby alebo dreva + nutná štrbina pre prepad vody. V tomto prípade cirkulujúca voda po celom obvode prepadáva pod dlažbu. Spotreba vody je znížená na minimum, keďže presahujúca dlažba pôsobí ako vlnolam. Dizajnovo je tento koncept veľmi čistý a efektný. Bežné zníženie vody je pri tomto systéme cca 3 - 3,5cm, čiže bazén pôsobí dojmom ako by bola voda až po vrch. Pri návrhu sa nesmie zabudnúť na to že krycia dlažba alebo rošt musia byť odnímateľné pre potreby údržby.
 3. Bazén s infinity hranou (preliv cez horizont): v prípade zapracovania bazéna do spádovaného terénu voda prepadáva cez jednu alebo dve strany. Ak to terén umožňuje, tak je zníženie plochy za infinity hranou nastavené tak, aby sa voda strácala za bazénom aj pri pohľade z terasy, nie len z bazéna. Koncept infinity hrany sa dá využiť aj na rovinatých pozemkoch, kde sa infinity hrana vytvára po celom obvode a bazén je z terénu vystúpený o cca 10 – 15cm. Systém zakrytia hladiny je v tomto prípade nutné s citom a účelne navrhnúť tak, aby bol funkčný a pritom dizajnovo bazén nepokazil.
 4. Bazén s presklenou/akrylovou stenou: či už sa vytvorí priehľadná časť dna, ktorá tvorí strop inej miestnosti, alebo sa vytvorí okno v stene a podobne, vždy vznikne prvok, ktorý bude extrémne efektný a váš bazén dizajnovo posunie na úplne inú úroveň. Celkový návrh radi doladíme s vašim architektom tak, aby bol v plnej miere dosiahnutý požadovaný efekt. Tento typ steny sa z pravidla kombinuje s mozajkovými alebo obkladmi bazéna od značky Rosa Gres, ktoré k svojej dlhodobej životnosti prinášajú taktiež maximálny efekt.

Prelivové infinity bazény je možné dodať aj s individuálne zvolenými doplnkami. Na výber je široká paleta individuálnych doplnkov, od samočistiacich systémov, cez nadhladinové prekrytie a odsúvne prestrešenie, automatickú filtráciu a mikrofiltračný systém, osvetlenie halogénom a LED, automatickú dezinfekciu, protiprúd, až po rôzne masážne doplnky.

Investícia do prelivového infinity bazéna je rozhodnutie pre absolútnu kvalitu, trvácnosť a štýl. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí hľadajú kombináciu luxusu, funkčnosti a dlhodobej hodnoty.

Prečo si vybrať prelivový infinity bazén od Viking-a

Výrobe, projektácii a montovaniu prémiových prelivových infinity bazénov sa venujeme už viac ako 20 rokov, počas ktorých sme zrealizovali stovky úspešných projektov, pričom každý z nich je odrazom našej snahy o dokonalosť a nadštandardný zákaznícky servis.

 • Vyberáme pre Vás len overené produkty: ponúkame vám prelivové infinity bazény len overené zákazníkmi. Naša ponuka je zostavená s dôrazom na najvyššiu kvalitu, odolnosť a estetiku. Využívame len osvedčené materiály a technológie, aby sme zabezpečili, že váš prelivový infinity bazén bude nielen esteticky príťažlivý, ale aj funkčný a trvácny.
 • Ponúkame komplexný servis a poradenstvo: konzultácia s klientom je pre nás kľúčová, nakoľko práve počas nej vieme pre vás pripraviť produkt, ktorý bude spĺňať všetky vaše požiadavky. Radi vám poradíme s výberom prelivového infinity bazéna, ale aj voľbou príslušenstva ako filtrácia alebo protiprúd.
 • Pýšime sa viac ako 20 ročnými skúsenosťami: dlhoročná prax a rozsiahle znalosti v oblasti výstavby prelivových infinity bazénov sa odrážajú aj vo výslednej kvalite a precíznosti našich projektov. Naše skúsenosti znamenajú pre vás záruku kvality a spoľahlivosti.
 • Vyriešime za Vás všetko bez zbytočných starostí: poskytujeme kompletný manažment projektu od návrhu až po realizáciu, vrátane všetkých administratívnych úkonov. S nami sa môžete spoľahnúť na bezproblémový proces, kde sa o všetko postaráme, aby ste vy mohli len bezstarostne relaxovať.

Recenzie na prelivové infinity bazény - Nahliadnite do nášho portfólia

Vždy pre vás vyberáme len prelivové infinity bazény, ktoré sú overené našimi zákazníkmi. Výrobe a montáži prelivových infinity bazénov sa venujeme už viac ako 20 rokov, počas ktorých sme postavili desiatky prelivových infinity bazénov, ktoré nájdete v našom portfóliu.

Prejsť do portfólia

Koľko stojí prelivový infinity bazén - Ako získam cenník?

Zaujíma vás aká je cena za prelivový infinity bazén? Navštívte náš showroom alebo nás kontaktujte a my pre vás vypracujeme cenovú ponuku na mieru. Prelivové infinity bazény sú symbolom luxusu a kvality – objavte, ako môže vyzerať váš vysnívaný prelivový infinity bazén už dnes.

Kontaktujte nás

 • Vyberáme pre Vás len overené produkty

 • Ponúkame komplexný servis a poradenstvo

 • Pýšime sa viac ako 20 ročnými skúsenosťami

 • Vyriešime za Vás všetko bez zbytočných starostií